Jest budżet powiatu mieleckiego na 2019 rok. Oto największe inwestycje
147 849 590 zł dochodów, 162 249 590 zł wydatków – tak w skrócie wygląda budżet powiatu mieleckiego, który uchwalili radni. Najwięcej, bo 73 mln zł trafi w tym roku na realizację zadań z zakresu edukacji. Pieniądze powiatu trafią też na: politykę i pomoc społeczną (20,1 mln zł), transport (15,3 mln zł zł), bezpieczeństwo publiczne (9,1 mln zł) oraz ochronę zdrowia (5,5 mln zł).

Budżet został przyjęty w kształcie, który zaproponował poprzedni Zarząd Powiatu. My wnieśliśmy jedynie drobne poprawki, które jednak były konieczne – komentował starosta Stanisław Lonczak. – Inwestycje w większości mają dofinansowanie z zewnątrz. Poza tym odpowiadają zapotrzebowaniu społecznemu. Bardzo dobrze, że wszyscy popieramy ten budżet, choć jego realizacja nie będzie łatwa.
W podobnym tonie wypowiada się opozycja. – Jest to budżet bardzo trudny do zrealizowania, ale jest to możliwy. Trzeba tylko determinacji – uważa Zbigniew Tymuła, szef klubu radnych powiatowych PiS. – Pan starosta musi być jak kapitan na okręcie, musi dawać z siebie wszystko. Ja mu życzę jak najlepiej, chociaż mam obawy, że może mieć z tym ciężko, z wielu względów.
Największe inwestycje powiatu mieleckiego w 2019 roku:

  • Termomodernizacja budynku przychodni zdrowia nr 4 i 5 w Mielcu – 8 880 622 zł.
  • Przebudowa oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, w szczególności oddziału położnictwa i ginekologii oraz oddziału chirurgii – 3 000 000 zł.
  • Podkarpacki System Informacji Przestrzennej – 2 058 512 zł
  • Budowa infrastruktury sportowej II Liceum Ogólnokształcącego – 2 000 000 zł
  • Dofinansowanie budowy północnej obwodnicy Mielca – 2 000 000 zł
  • Przebudowa ul. Wojska Polskiego w Mielcu – 1 750 000 zł
  • Scalanie gruntów wsi Zachwiejów i Zarównie, gmina Padew Narodowa – 1 575 000 zł
  • Rewitalizacja budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Sękowskiego 2b na potrzeby Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej – 1 546 385 zł
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Brakuje już pielęgniarek..Czy nie naleźałoby reaktywować wydział PIELĘGNIARSTWA w ZSMedycznych w .Mielcu? Pamiętam stare dobre czasy istnienia wspaniałego 5 -letniego Liceum Medycznego,którego to jestem dumną bo doskonale przygotowaną do pełnienia funkcji zawodowych pielęgniarki nawet w nowych i odmiennych realiach w USA,a także nauczycielem zawodu.Wiem,że Licea Medyczne zostały zastąpione policealnymi Studium cieszące się nie gorszą opinią dotyczącą fachowym i profesjonalnym przygotowaniem zawodowym.Dlaczego Tarnobrzeg ma wydział pielęgniarski(do tej pory tej szkoły nie było),a Mielec tak łatwo i chyba zbyt pochopnie zrezygnował ze szkolenia pomimo dobrej bazy szkoleniowej ?.A może warto jeszcze raz spróbować z uruchomieniem szkoły i dać szansę na poprawę stanu faktycznego w placówkach Słuźby Zdrowia ku ogólnemu zadowoleniu chorych i czekających na fachowe pielęgniarki w Mielcu.Stare przysłowie mówi:”Chcieć to móc”.Takźe …Po pierwsze dbaj o swòj bizness we własnym środowisku ,a wkrótce bęďą tego efekty.Dziękuję za uwagę .Serdecznie pozdrawiam .Alina Bagniuk z USA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.