Prezes Fundacji „Łączka” w Mielcu o podziemiu antykomunistycznym
Tadeusz Płużański, prezes Fundacji „Łączka” i autor wielu książek, będzie gościł w Mielcu. Spotkanie z nim odbędzie się w poniedziałek (13.11) o godz. 18 w Samorządowym Centrum Kultury. Wstęp jest wolny. Płużański opowie o podziemiu antykomunistycznym i o jego przeciwnikach.
Podczas spotkania odbędą się premiery filmów: „Polski nie zniszczy nikt na świecie. Historia chorążego Antoniego Dołęgi, „Wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni” oraz „Ojciec i syn”.
Ten ostatni jest efektem pracy uczennic I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Wspierała je Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa „Mściciel”. Etiuda ta wygrała jedną z kategorii Festiwalu Filmowego „Niepokorni-Niezłomni-Wyklęci” w Gdyni. W produkcji tej mowa jest o bitwie w Ostrowach Tuszowskich, jaką stoczył oddział mjr Hieronima Dekutowskiego „Zapory” z sowietami.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.