Prawo aborcyjne zaostrzone. Mielczanki wyjdą na ulicę?

Prawo aborcyjne zaostrzone. Mielczanki wyjdą na ulicę?

Rząd opublikował wyrok Trybunału Konstytucyjnego zaostrzający prawo aborcyjne. To oznacza, że przerwanie ciąży w przypadku nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego choroby zagrażającej życiu kobiety jest niezgodna z Konstytucją RP.

Decyzja TK, która zaostrzyła prawo aborcyjne, wzbudza w ogromne emocje. W ubiegłym roku przez cały kraj przetoczyły się „czarne protesty”.
Także w Mielcu

W Mielcu w tej sprawie manifestowało kilkaset młodych ludzi. Spotkali się oni 25 października przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.

– Ta zmiana przyniesie tragedie i cierpienie polskich kobiet. Bezpośrednio odpowiedzialni będą posłowie wnioskodawcy PiS i osoby dziś orzekające – przekazywali organizatorzy akcji.

Wiele osób przyniosło transparenty z hasłami: “Kobieta to nie inkubator”, „Wybór, nie zakaz!”, „czy „Wyrok na kobiety”. Wśród zgromadzonych był prezydent miasta, Jacek Wiśniewski.

Przeciwko decyzji TK protestowali również mielecka posłanka Platformy Obywatelskiej, Krystyna Skowrońska, która zabrała głos, oraz przewodniczący Rady Powiatu, Marek Paprocki.

Wczoraj (27.01) rząd opublikował wyrok Trybunału Konstytucyjnego zaostrzający przepisy aborcyjne. Czy to oznacza ponowne czarne protesty?
Wyrok Trybunału

Prawo aborcyjne zaostrzone. Mielczanki wyjdą na ulicę?
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.