Pracownicy ośrodka kultury szyją maseczki dla radomyślan [ZDJĘCIA]

Wirus koronawirusa wstrzymał wszelką działalność kulturalną. Także w Radomyślu Wielkim. Pracownicy Samorządowego Centrum Kultury i Biblioteki postanowili więc szyć maseczki ochronne wielokrotnego użytku. Trafią one za darmo do mieszkańców radomyskiej gminy.

Akcja szycia maseczek przez pracowników SCKiB ruszyła pierwszego dnia po świętach wielkanocnych. Do tej pory wykonali oni 500 sztuk. Planowo mają zrobić 6 tysięcy. Gmina będzie je dystrybuować za darmo po dwie sztuki na dom. Dołączona do nich zostanie stosowna instrukcja. Od jutra (17.04) maseczki będą dostarczane bezpośrednio do domów m.in. przez strażaków ochotników.
Przypomnijmy, że od dziś każda osoba w miejscu publicznym musi zakrywać zarówno usta, jak i nos (nie dotyczy to m.in. dzieci w wieku do lat czterech). Nakaz obowiązuje podczas przebywania w miejscach ogólnodostępnych, w tym między innymi: na drogach, chodnikach i placach, w obiektach kultu religijnego, w placówkach handlowych i na targowiskach oraz w środkach publicznego transportu zbiorowego. Oprócz maseczki do zakrycia nosa i ust można użyć na przykład szalika lub apaszki.
Fot. UMRW
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.