20 tysięcy maseczek dla mielczan. Pierwsze z nich już rozdane [ZDJĘCIA]

Miasto zakupiło ponad 20 tysięcy maseczek wielokrotnego użytku. Pierwsza ich partia dotarła już do mieleckiego magistratu i została rozdana mieszkańcom Mielca.

Dziś (15.04) prezydent Jacek Wiśniewski wręczył ponad 1000 sztuk Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Mielcu, który następnie przekaże je swoim podopiecznym. Obecnie pod opieką MOPS jest 1200 rodzin. W posiadaniu maseczek jest także Straż Miejska, która będzie je dystrybuować na terenie miasta – przede wszystkim w punktach handlowych, gdzie mieszkańcy udają się na zakupy.

Główny i niezmienny apel, jaki kieruję do mieszkańców, to „zostańmy w domach”, a wyjścia na zewnątrz ograniczmy do niezbędnego minimum. Zależy mi, by maseczki, które udało się nam kupić w pierwszej kolejności trafiły do osób starszych i będących w grupie podwyższonego ryzyka – wyjaśnia Jacek Wiśniewski. – Pamiętajmy także, że maseczka to jeden z wariantów. Zakryć nos i usta można też przy pomocy szalika czy apaszki. Podkreślam to, bo wiem, że jest problem z dostępnością maseczek.
Przypominamy, że decyzją rządu od czwartku (16.04) każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała zakrywać zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.
Fot. UM Mielec
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.