Czy szpital w Mielcu będzie przyjmował pacjentów zarażonych Covid-19?

Szpital w Łańcucie, który w związku z koronawirusem przekształcono w zakaźny, wypełnia się coraz bardziej pacjentami.  Dlatego też najprawdopodobniej na Podkarpaciu będą musiały zostać utworzone kolejne dwie takie lecznice. Czy jedna z nich powstanie w Mielcu?

Jest to niewykluczone. Tym bardziej, że Szpital Specjalistyczny w Mielcu posiada sprawdzony w bojach oddział zakaźny. Dodatkowo jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy uruchomiono drugi.

Obecnie na oddziale zakaźnym przyjmowani są wszyscy pacjenci, którzy powinni tam trafić. Są rotowani w ten sposób, że jeżeli przychodzą wyniki badań i mają ujemny wynik, to są wypisywani do domów – mówił Józef Więcław, dyrektor mieleckiego szpitala. – Natomiast pacjenci zarażeni są przewożeni do szpitala w Łańcucie. Ażeby to logistycznie opanować, utworzyliśmy drugi oddział zakaźny. Znajduje się on na dwóch piętrach, w sumie 43 łóżka. Będziemy w razie potrzeby lokowali tam kolejne potrzebujące osoby.
Wedle najnowszych danych Covid-19 wykryto u 16 mieszkańców powiatu mieleckiego, 9 z nich wyzdrowiało. Pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 8 osób, w kwarantannie zaś 359.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.