POWIAT MIELECKI. Wracają wesela

Rząd ogłosił dziś (27.05) kolejny etap znoszenia ograniczeń dotyczących Covid-19. Oprócz zniesienia obowiązku zasłaniania ust i nosa, umożliwiona zostanie organizacja wesel.

Od soboty (30.05) w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń oraz koncertów plenerowych, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować dwumetrowy dystans od siebie. Sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia lub koncerty plenerowe nie powinny się odbywać. Ostateczna decyzja należy jednak do właściwej jednostki samorządu terytorialnego.
Tydzień później, od 6 czerwca umożliwiona zostanie także organizacja wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób. Uwaga! Weselnicy nie muszą nosić maseczek.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.