Poseł Fryderyk Kapinos na czarnej liście pielęgniarek
Poseł Fryderyk Kapinos na czarnej liście pielęgniarek

Mielecki poseł Fryderyk Kapinos (PiS) znalazł się na „czarnej liście” Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.
Na „czarnej liście posłów niszczących zawody pielęgniarki i położnej” OZZPiP umieścił 232 nazwiska. Chodzi o parlamentarzystów, którzy 15 czerwca 2021 roku głosowali za odrzuceniem wszystkich trzech poprawek postulowanych przez Senat.

Rzecz dotyczy zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Posłów podzielono na okręgi wyborcze, uwzględniono również ich przynależność partyjną.

– Zapamiętajmy posłów, którzy odrzucili poprawki Senatu do ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych – apeluje OZZPiP.

Pielęgniarki podkreślają, że głosowania w Sejmie były „testem wiarygodności polityków”. Wymieniają obietnice polityków. Są to: zwiększenie dostępności do usług zdrowotnych, zmniejszenie kolejek, zniesienie limitów do specjalistów i wyższe wynagrodzenia kadr medycznych.
Zdaniem pielęgniarek, Sejm poprzez odrzucenie poprawek „przekreślił zapowiadaną po raz kolejny poprawę jakości systemu ochrony zdrowia”.

Poseł Fryderyk Kapinos na czarnej liście pielęgniarek
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.