Poseł Fryderyk Kapinos na czarnej liście pielęgniarek

Poseł Fryderyk Kapinos na czarnej liście pielęgniarek

Mielecki poseł Fryderyk Kapinos (PiS) znalazł się na „czarnej liście” Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.
Na „czarnej liście posłów niszczących zawody pielęgniarki i położnej” OZZPiP umieścił 232 nazwiska. Chodzi o parlamentarzystów, którzy 15 czerwca 2021 roku głosowali za odrzuceniem wszystkich trzech poprawek postulowanych przez Senat.

Rzecz dotyczy zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Posłów podzielono na okręgi wyborcze, uwzględniono również ich przynależność partyjną.

– Zapamiętajmy posłów, którzy odrzucili poprawki Senatu do ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych – apeluje OZZPiP.

Pielęgniarki podkreślają, że głosowania w Sejmie były „testem wiarygodności polityków”. Wymieniają obietnice polityków. Są to: zwiększenie dostępności do usług zdrowotnych, zmniejszenie kolejek, zniesienie limitów do specjalistów i wyższe wynagrodzenia kadr medycznych.
Zdaniem pielęgniarek, Sejm poprzez odrzucenie poprawek „przekreślił zapowiadaną po raz kolejny poprawę jakości systemu ochrony zdrowia”.

Poseł Fryderyk Kapinos na czarnej liście pielęgniarek
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.