Nie żyje Czesław Kolisz, znany mielecki biznesmen

Nie żyje Czesław Kolisz, znany mielecki biznesmen

Dziś w nocy zmarł Czesław Kolisz – założyciel firmy Ankol z Chorzelowa, ceniony biznesmen, wizjoner, filantrop i wybitny mielczanin. Miał 73 lata.
Czesław Kolisz urodził się 3 czerwca 1948 roku w Mielcu. Ukończył Mechanikę Precyzyjną na Politechnice Warszawskiej. Następnie pracował w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu, gdzie był głównym konstruktorem. Prowadził tam  program uruchomienia produkcji samolotu AN-28.

W 1992 roku wraz z małżonką, Anną Kolisz, założył firmę Ankol, która zajmuje się dostawą sprzętu lotniczego, części zamiennych i usług remontowych.

Świadczy usługi dla polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej oraz dla resortów obrony państw od Ameryki Południowej po kraje Dalekiego Wschodu. Jako jeden z pierwszych w Polsce, uzyskał koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na obrót samolotami i śmigłowcami bojowymi.
Pełnił funkcję dziekana Lotniczego Korpusu Eksporterów, był też członkiem Business Centre Club. Uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek (28.06) o godzinie 11 w Bazylice Św. Mateusza. Po nabożeństwie odbędzie się odprowadzenie ciała śp. Czesława Kolisza na Cmentarz Komunalny.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.