Zobacz jak polscy partyzanci komunistów pokonali [ZDJĘCIA]

Wielotysięczne tłumy mieszkańców przybyły w niedzielę (14.08) na Mieleckie Bulwary, aby wziąć udział w Zlocie Militarnym „Partyzancki Patrol 1946”. W tym wielkim przedsięwzięciu wzięła udział ponad setka przedstawicieli grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski.

Na bulwarach nad Wisłoką prezentowane były uzbrojenie i zabytkowe pojazdy. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też pokazy musztry przedwojennej policji i szarży ułańskiej. Nie zabrakło koncertów. Na scenie wystąpili raper Tadek Firma i rockowy zespół Forteca.

Centralną częścią wydarzenia była jednak prezentacja bitwy stoczonej 70 lat temu w Ostrowach Tuszowskich (dzisiejsza gmina Cmolas) między oddziałem polskich partyzantów pod dowództwem Hieronima Dekutowskiego – legendarnego „Zapory” – a Sowietami wpieranymi przez  funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa  i Milicji Obywatelskiej.

Szczegóły (wywiady i filmy) wkrótce.
O Mielec Lokalnie 3108 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.