Podwyżka cen ciepła
Mieszkańców Mielca w ostatnim czasie zaskoczyły wyższe rachunki za ciepło. Przykra niespodzianka dotknęła przede wszystkim lokatorów budynków wielorodzinnych. Jak się okazało, był to efekt nowej taryfy, jaką zarządziło Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Mielcu.

Jednak jak przekonuje Wiesław Tyniec, prezes tej spółki, są to podwyżki niewielkie, dla mieszkańców wręcz nieodczuwalne: – Ceny za ciepło wzrosną o 1 proc. Z tym, że na rachunku jest to 0,3 proc. – zaznacza. – Dla przykładu jeżeli ktoś płaci 100 zł, to jego rachunek wzrośnie o 3 zł.
– Ten wzrost nie jest kosztem znaczącym, wynika z naszych kosztów wewnętrznych. Poinformowaliśmy o tym mieszkańców na piśmie – dodał. Nowa taryfa dla ciepła obowiązuje od 18 października.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.