Wiadukt ma słynnego patrona
Jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w Mielcu – wiadukt, który łączy starówkę z tzw. nowym miastem, będzie nosił imię marszałka Józefa Piłsudskiego. To inicjatywa Obywatelskiego Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Natomiast pomysłodawcą patronatu jest znany w Mielcu historyk i regionalista, Józef Witek. Zgodę na to jednogłośnie wyraziła Rada Miasta.
– Nadanie nazwy temu wiaduktowi nie wprowadza żadnego kłopotu dla mieszkańców, ponieważ w tym fragmencie miasta nikt nie jest zameldowany. W związku z czym nie będzie się to wiązało z żadnymi kosztami – zapewniał Waldemar Wiącek, naczelnik Wydziału Urbanistyki w  magistracie.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.