Po majówce działalność reaktywują centra handlowe i hotele

Rząd ogłosił dziś kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku (04.05) w całym kraju otwarte zostaną centra handlowe, natomiast sklepy budowlane będą czynne w weekendy. Dodatkowo swoją działalność wznawiają hotele.

Centra handlowe

Otwarte zostają obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 metrów kwadratowych – czyli centra handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe.
Wprowadza się limit osób. Na jedną osobę musi przypadać 15 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy.

W centrach handlowych nie mogą funkcjonować kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw) oraz miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu (tzw. food court).

Hotele i noclegi

Do tej pory hotele co do zasady nie przyjmowały gości – z wyjątkiem osób w delegacji i w kwarantannie. Ten zakaz zostaje zniesiony. Od 4 maja usługi hotelarskie i noclegowe będą mogły być świadczone pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa.

Ograniczona zostaje nadal działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych. Siłownie, sale pobytu i baseny pozostają zamknięte. Natomiast restauracje hotelowe mogą wydawać posiłki gościom hotelowym do pokoju. Nie mogą jedynie serwować ich na miejscu.

Sklepy budowlane

Uchyla się zakaz handlu w weekendy dla wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych.
Zasady bezpieczeństwa

O czym należy pamiętać?

    • Zachowuj dwumetrową odległość od innych w przestrzeni publicznej.
    • Obowiązkowo zasłaniaj nos i usta w miejscach publicznych.
    • Pracuj i ucz się zdalnie, jeśli tylko jest to możliwe.
    • Ściśle przestrzegaj zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu).
    • Kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.