Plaga kradzieży w mieleckich sklepach. Znikają artykuły spożywcze i alkohol

Plaga kradzieży w mieleckich sklepach. Znikają artykuły spożywcze i alkohol

W zasadzie nie ma dnia, żeby mieleccy policjanci nie interweniowali w sprawie kradzieży w sklepach. Łupem złodziei najczęściej pada alkohol, a także artykuły spożywcze i kosmetyki. Często kradną osoby nieletnie.
W ubiegłym tygodniu mieleccy policjanci odnotowali 13 przypadków kradzieży towaru o wartości nie przekraczającej 500 zł. Mundurowi interweniowali głównie w sklepach i supermarketach.

Łupem złodziei padały: drobne artykuły spożywcze, chemia gospodarcza, kosmetyki i alkohol.

Wśród sprawców kradzieży były również osoby nieletnie. Za popełnione wykroczenia osoby, które dopuściły się kradzieży, zostały ukarane mandatami.
Wobec niektórych złodziei czeka skierowanie wniosku do Sądu Rejonowego w Mielcu o ukaranie.

W jednym przypadku doszło do kradzieży gazety o wartości 2.99 zł, sprawca tego czynu został ukarany mandatem o znacznie większej wartości.

Policja informuje, że jeżeli wartość skradzionej rzeczy wynosi do 500 zł, to czyn taki jest wykroczeniem. Natomiast w sytuacji, w której wartość ta przekracza tę kwotę, mamy już do czynienia z przestępstwem.

Za wykroczenia kradzieży grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Karalna jest również pomoc lub namawianie do takiego czynu.
W przypadku przestępstwa kradzieży sprawca podlega karze od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.