Płacili znalezioną kartą, staną przed sądem

Byłeś świadkiem tego wypadku? Zgłoś się na policję

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy kilkanaście zapłacili znalezioną kartą bankomatową. Kupili z jej pomocą jedzenie, alkohol i papierosy
O kradzieży drobnych sum pieniędzy z karty bankomatowej policję powiadomiła jej właścicielka.

Jak się okazało, za pomocą tego środka płatniczego zrobiono zakupy łącznie 14 razy w kilku sklepach na terenie gminy Mielec. Mundurowi ustalili, że zrobili to dwaj mężczyźni w wieku 40 i 42 lata. W chwili zatrzymania obaj byli pod wpływem alkoholu.

Następnego dnia po zatrzymaniu, kiedy byli już trzeźwi, przedstawiono im zarzuty. Dokonanie płatności kartą bankomatową w formie zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w posiadanie karty wbrew woli jej właściciela, stanowi przestępstwo kradzieży z włamaniem.
Obaj przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Tłumaczyli, że znaleźli kartę i postanowili ją wykorzystać, kupując w sklepach jedzenie, alkohol oraz papierosy. Łącznie mężczyźni wydali ponad 500 złotych. Teraz odpowiedzą za to przed sądem.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.