Plac Armii Krajowej jak nowy
Zakończyła się modernizacja Placu Armii Krajowej. Reprezentacyjna część miasta zmieniła się dość znacznie. Koszt inwestycji wyniósł blisko 1,2 mln zł, Tyle kosztowała m.in. naprawa nawierzchni placu, które nie wytrzymały próby czasu. Stare popękane płyty granitowe zastąpiono grubszymi. Pozostałą część kostki kamiennej i betonowej ułożono ponownie po wcześniejszym wzmocnieniu podłoża placu.
Wykonano również reperację kwietników i fontanny. Jednak najbardziej widocznym efektem remontu jest zmieniony wygląd charakterystycznych monolitów. Ich kamienne okładziny zastąpiło ciemne szkło.
Nowymi elementami wyposażenia placu są dwie kurtyny wodne (tzw. tryskacze). Mają one służyć w upalne dni. Do tej pory podczas skwarów w wybranych punktach miasta przenośne kurtyny wodne podłączano do strażackich hydrantów. Teraz Plac AK wyposażony jest w specjalne przyłącza.
Zamontowane tam kurtyny wodne zasilać ma energia słoneczna, będą również posiadały opcje automatycznego uruchamiania za pomocą czujnika ruchu. Na plac powróciły zdemontowane na czas jego remontu ławki i kosze na śmieci. Wkrótce zostaną wykonane tam nasadzenia zieleni.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.