Pijany w sztok kierowca fiata zatrzymany przez policjantki w Tuszymie. Miał blisko 3,5 promila

Pijany Ukrainiec jechał samochodem przez Mielec

Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-letni kierowca fiata, którego wczoraj w Tuszymie zatrzymali policjantki z Przecławia. Samochód ten stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, wjeżdżając na przeciwległy pas jezdni. Mężczyźnie grozi więzienie.

W czwartek (07.12), przed godzina 13, w Tuszymie funkcjonariuszki Posterunku Policji w Przecławiu zatrzymały do kontroli fiata. Pojazd ten stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu.

Kierujący po zatrzymaniu się do kontroli, zachowywał się wulgarnie i arogancko. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Stężenie alkoholu we krwi na takim poziomie powoduje spadek ciśnienie w organizmie i obniżenie temperatury ciała, a odruchy fizjologiczne mogą ulec osłabieniu lub zanikowi. Dochodzi wtedy do zaburzeń świadomości, co może prowadzić do śpiączki.

Nietrzeźwy, 25-letni mieszkaniec gminy Przecław za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. A to stwarza niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego.

– Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze – apelują mundurowi
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.