Pijany mężczyzna zakłócił przebieg mszy świętej

Pijany mężczyzna zakłócił przebieg mszy świętej

Pijany 45-latek  kilka dni temu zakłócił przebieg mszy świętej w kościele p.w. Ducha Św. przy ulicy Mariana Pisarka w Mielcu. Ten sam mężczyzna, „pod wpływem wzburzenia” uszkodził dwa samochody zaparkowane w pobliżu świątyni. Agresor wyrwał wycieraczki z osobowego opla i forda. Policjanci zatrzymali go tuż po tym zdarzeniu.
Policyjne czynności pozwoliły ustalić, że jest on również sprawcą pobicia mężczyzny na ulicy Inwestorów w Mielcu. Do tego zdarzenia doszło w sobotę (17.04). 45-latek kopał i bił swoją ofiarę po całym ciele, powodując u niej poważne obrażenia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu mężczyźnie zarzut narażenia pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany. Przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Na wniosek policjantów poparty przez mielecką prokuraturę, wczoraj sąd zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
Za popełnione czyny grozi mu teraz bezwzględna kara pozbawienia wolności, ponieważ podejrzany działał w warunkach recydywy. Przeciwko mężczyźnie nadal toczy się postępowanie, które nie wyklucza przedstawienia kolejnych zarzutów.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.