Piękny jubileusz małżeństwa z Mielca. Przeżyli razem 70 lat [ZDJĘCIE]
Siedemdziesiąt lat przeżyli razem państwo Emilia i Stanisław Szlachetkowie. Nie ma w Mielcu drugiej pary, która mogłaby się pochwalić tak długim stażem małżeńskim.

Pan Stanisław urodził się w 1926 roku, pani Emilia dwa lata później. Ich drogi złączyły się w Ostrowach Baranowskich, gdzie pan Stanisław objął posadę dyrektora szkoły. Chwilę później wzięli ślub. Do Mielca przeprowadzili się w latach 50. Według opowiadań córki Małgorzaty Szczygieł, małżeństwo rodziców było i jest zgodne. Od małego uczyli swoje dzieci szacunku do drugiego człowieka.

Dziś Szlachetkowie mieszkają przy ulicy Chełmońskiego, w otoczeniu wielu życzliwych i pomocnych sąsiadów. W uroczystości 70. rocznicy zawarcia związku małżeńskiego przez państwa Emilię i Stanisława udział wzięły udział władze miasta i osiedla, od których jubilaci otrzymali gratulacje i upominki.


Fot. UM Mielec
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.