Piękna akcja kibiców Stali. Będą pomagać najbardziej zagrożonym koronawirusem

W związku z tym, że najbardziej zagrożoną działaniem koronawirusa są ludzie starsi, schorowani i niepełnosprawni, stowarzyszenie Chłopcy Ze Stali postanowiło nie stać obok tego obojętnie. Kibicie zaproponowali seniorom i innym potrzebującym swoją pomoc.

Na chwilę obecną w Polsce odnotowano 111 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy osoby zmarły. W czwartek w Poznaniu walkę z chorobą przegrała 57-letnia kobieta. W piątek we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna. W sobotę dowiedzieliśmy się o śmierci 66-letniego mężczyzny w Lublinie.
Stan zagrożenia

Na Podkarpaciu odnotowano już osiem potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 1906 osób, 1106 poddano kwarantannie domowej, a w szpitalach przebywa obecnie już 55 mieszkańców naszego województwa. W powiecie mieleckim, jak dotąd, nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem. I oby tak pozostało.

W całym kraju, decyzją rządu, wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. W związku z tym ograniczono działalność galerii handlowych, barów i restauracji. Zawieszono zajęcia  w przedszkolach, szkołach i żłobkach. Zamknięto jednostki kulturalno-sportowe. Odwołano wszystkie imprezy, w tym mecze piłkarskie. Kibice Stali Mielec nie zamierzają jednak bezczynnie siedzieć w domach. Stowarzyszenie Chłopcy Ze Stali wystosowało dziś (15.03) komunikat, w którym czytamy między innymi:

Zorganizują pomoc

„W imieniu kibiców Stali Mielec zwracamy się do wszystkich osób starszych lub tych, którzy potrzebują pomocy w tym trudnym okresie związanym z epidemią koronawirusa. Jesteśmy pomocni w robieniu zakupów, wyprowadzeniu czworonogów, wybieraniu leków z apteki lub potrzebnych w tym okresie codziennych obowiązków. Prosimy o informację czego Państwo potrzebują oraz osiedle, na którym Państwo mieszkają, a przedstawiciele poszczególnych grup kibicowskich zorganizują pomoc.
Każdy wolontariusz będzie miał przy sobie specjalny identyfikator klubowy oraz w razie potrzeby może wylegitymować się dowodem osobistym. Kontakt pod nr. telefonu 782 084 187 i 531-580-823.”
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.