Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie mieleckim

Stało się. Jest pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie mieleckim. Mężczyzna „w sile wieku” czuje się dobrze. Jego stan jest na tyle dobry, że nie musiał być hospitalizowany. Przebywa w domu, gdzie objęty jest ścisłą kwarantanną.

Na chwilę obecną w Polsce odnotowano 150 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy osoby, niestety, zmarły. W czwartek walkę z chorobą przegrała 57-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu. W piątek we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna, a w sobotę w Lublinie 66-letni mężczyzna.
10 zakażeń na Podkarpaciu

Mamy 150 osób zakażonych . Przygotowujemy się, że w tym tygodniu liczba ta może wzrosnąć do czterocyfrowego wyniku. Działamy w bardzo trudnym reżimie kwarantanny całego społeczeństwa. Polacy zachowują się odpowiedzialnie – mówił dziś Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Na Podkarpaciu zakażonych jest już 10 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 1906, 1106 poddano kwarantannie domowej. W szpitalach przebywa 56. Wszystkie osoby zakażone na Podkarpaciu trafiają do szpitala w Łańcucie. Lecznicę tę w całości przekształcono w oddział zakaźny.
W całym kraju wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. W związku z tym ograniczono działalność galerii handlowych, barów i restauracji. Zawieszono zajęcia  w przedszkolach, szkołach i żłobkach. Zamknięto jednostki kulturalno-sportowe. Odwołano wszystkie imprezy, w tym mecze piłkarskie.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.