Pięć lat prezydenta Jacka Wiśniewskiego, pięć dobrych lat dla Mielca – część 3 [MATERIAŁ WYBORCZY]

Pumptrack na osiedlu Smoczka w Mielcu

Przywrócenie Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego jako niezwykle ważnego instrumentu partycypacji społecznej było jednym z najważniejszych celów, jakie pod koniec 2018 roku postawił sobie prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.

W ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowano ponad 60 projektów zgłoszonych i wybranych w głosowaniu przez mieszkańców miasta. Ich wartość przekroczyła osiem milionów złotych.

Inwestycje na każdym osiedlu

Dzięki budżetowi obywatelskiemu powstały nowe boiska i kompleksy sportowe – rekreacyjne powstały prawie na każdym mieleckim osiedlu:

  • Dziubków przy Szkole Podstawowej nr 13,
  • Smoczka, przy SP 11,
  • Rzochów przy SP 12,
  • Kościuszki na bulwarach przy Rzecznej,
  • Lotników przy SP 9 i przy ul Tańskiego,
  • Mościska przy ul. Pogodnej,
  • Wojsław przy ul. Witosa,
  • Cyranka przy ul. Wojska Polskiego.

Tężnia i pumptrack

Skuteczne głosowanie mieszkańców Mielca pozwoliło na powstanie pierwszej w mieście tężni solankowej na osiedlu Lotników.

Tężnia solankowa już do dyspozycji mielczan [ZDJĘCIA]

Na osiedlu Smoczka wybudowano tor rowerowy pumptrack i park linowy dla dzieci. Nowe place zabaw oddano do użytku m.in. przy ulicach: Witosa, Krańcowej, Wspólnej i Wróblewskiego.

Z własnych środków miasta kompleksowy remont wykonano na obiekcie Klubu Sportowego Smoczanka, gdzie m.in. zainstalowano oświetlenie i nawodnienie głównej płyty boiska oraz ogrodzenie i elementy wyposażenia stadionu.

Infrastruktura sportowa w Szkole Podstawowej nr 9 wzbogaciła się o nową bieżnię lekkoatletyczną i o Miasteczko Ruchu Drogowego.

Boiska i targowisko

Kolejne nowe boiska powstały na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Solskiego i Kusocińskiego oraz przy ul. Konopnickiej i Staffa.

Remontu doczekał się obiekt Orlika przy ulicy Drzewieckiego, a nad kolejnym boiskiem typu Orlik przy Zespole Szkół Ogólnokształcącym nr 1 pojawiło się pneumatyczne zadaszenie.

W ubiegłym roku oddana do użytku została zmodernizowana fontanna na mieleckim rynku.

Nie do poznania zmieniło się targowisko obok Hali Targowej przy ul. Wolności, który w trzech etapach przeszedł kompleksową modernizację.

Instalacje solarne

Światowy kryzys energetyczny i rosnące koszty energii sprawił, że mielecki samorząd zainwestował ponad 3 miliony złotych w wyposażenie 12 miejskich budynków publicznych (szkoły, przedszkola) w instalacje fotowoltaiczne.

W latach 2022-2023 zrealizowany został wart 10 mln 399 tys. zł. projekt dzięki któremu mieszkańcy domów jednorodzinnych na terenie Mielca mogli skorzystać z dofinansowań na Odnawialne Źródła Energii – pompy ciepła i fotowoltaikę.

Miliony z zewnątrz

Większość zadań inwestycyjnych jakie zrealizowano w Mielcu w ostatnich pięciu latach korzystała z zewnętrznych dofinansowań.

W 2019 roku pozyskano 8,2 mln zł, w roku 2020 – 25,5 mln, w roku 2021 – 32 mln, w roku 2022 – 11,1 mln zł.; Łącznie w latach 2019-2023 miasto Mielec pozyskało 115 mln 747 tys. zł.

Materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Wiśniewskiego.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.