Fałszywy pracownik banku oszukał mieszkańca powiatu mieleckiego na 67 tysięcy złotych

Byłeś świadkiem tego wypadku? Zgłoś się na policję

Niestety, mamy kolejne oszustwo w powiecie mieleckim. Tym razem chodzi o „pracownika banku”, który namówił 39-latka na zaciągnięcie pożyczki w wysokości 67 tysięcy złotych

  • Oszust podający się za pracownika banku zadzwonił do mieszkańca powiatu mieleckiego.
  • Namówił go na złożenie w banku wniosku kredytowego na kwotę 67 tysięcy złotych i wpłacenie tych środków na podane kody BLIK.
  • Mieleccy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności, kiedy ktoś prosi nas o dane wrażliwe.
  • Więcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej portalu Mielec Lokalnie.

Jak doszło do oszustwa? Jak zawsze w takich sytuacjach zaczęło się od telefonu.

„Pracownik banku”

39-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego usłyszał w słuchawce od nieznajomego osobnika, że ktoś włamał się na jego konto bankowe i złożył wniosek o pożyczkę na 67 000 złotych.

Rozmówca, który podał się za pracownika banku, przekonał mężczyznę, że aby nie stracić tych pieniędzy, musi złożyć w banku wniosek kredytowy na kwotę 67 tysięcy złotych. Dzięki temu zabiegowi miał stracić zdolność kredytową i uniemożliwić oszustom zaciągnięcie pożyczki.

„Bankowiec’ dodał, że pieniądze ma wpłacić do wpłatomatu za pomocą kodów BLIK.

Na kody BLIK

Pożyczone pieniądze mężczyzna wybrał w placówce banku, a następnie zgodnie z instrukcją oszusta, wpłacił na podane kody BLIK w bankomacie-wpłatomacie. Kiedy zorientował się, że padł ofiarą oszustów zawiadomił policję.

To kolejne tego typu oszustwo zgłoszone w mieleckiej komendzie. Mundurowi apelują o ostrożność w takich sytuacjach.

Jak się uchronić?

Bądźmy czujni i miejmy się na baczności zwłaszcza, gdy chodzi o nasze pieniądze i dane wrażliwe. W takich przypadkach należy rozłączyć się i starać się zweryfikować tożsamość osoby, która z nami się kontaktowała.

Warto też osobiście udać się do placówki bankowej i zweryfikować takie informacje.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.