Parada Konna w ŻarówceW niedzielę (08.09) na terenach przy stadionie w Żarówce, w gminie Radomyśl Wielki, odbędzie się Parada Konna. Nowością tegorocznej edycji przedsięwzięcia, które powstało z pasji do koni, będzie konkurs powożenia zaprzęgami jednokonnymi i pokaz dżygitówki.

Wszystko rozpocznie się od przejazdu zaprzęgów przez Żarówkę. Następnie, po krótkim występie kapeli Żarowianie, będzie można zobaczyć kadryl, czyli taniec koni ujeżdżanych przez jeźdźców. Polega on na wykonywaniu różnych figur lub układów choreograficznych. Pokaz, który odbywać się będzie w rytm muzyki, przeprowadzą uczennice Szkółki Jeździeckiej Stadniny Koni LUNA z Kawęczyna.

Potem będą pokazy dżygitówki, czyli sztuki jazdy konnej o charakterze akrobatycznym. To popisy na galopującym koniu składające się np. z wskakiwania na i zeskakiwania z niego, podnoszenia z ziemi różnych przedmiotów czy przemieszczania się z jednej strony konia na drugą pod jego szyją.
Tradycyjnie głównym punktem imprezy będą sportowe i amatorskie konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi i po raz pierwszy jednokonnymi, a także czempionaty hodowlane klaczy rasy małopolskiej i zimnokrwistej. Wystąpią w nich przedstawiciele Podkarpacia i Małopolski.

Na godzinę 18.30 zaplanowano zabawę taneczną. Będzie można również zajrzeć do końskich boksów czy skorzystać z gastronomii, a na dzieci będą czekały dmuchańce.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.