Owinął kij materiałem, podpalił i zaczął nim go bić

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 19-letni mieszkaniec Mielca. Owinął kij materiałem, podpalił i skatował nim 57-letniego mężczyznę. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Z ustaleń mieleckiej policji wynika, że kilka dni temu do domu 57-letniego mężczyzny przyszedł jego znajomy, mielczanin w wieku 19 lat.
W pewnym momencie, z niewiadomych przyczyn, młody mężczyzna owinął kij materiałem, podpalił i zaczął uderzać swego gospodarza po całym ciele.

Napastnika zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. Tam usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 57-latka.

Policjanci ustalili, że młody mężczyzna ma jeszcze na swoim koncie sześć włamań. Do ostatniego z nich doszło na ulicy Wojsławskiej w Mielcu, między czwartkiem a sobotą (03-05.02).

19-latek ukradł wtedy z jednej z posesji między innymi: motorower, metalowe regały oraz pompę. Straty wyceniono na 10 tysięcy złotych.
Na wniosek policji, który poparła Prokuratura Rejonowa w Mielcu, sąd zdecydował wczoraj (10.02) o tymczasowym aresztowaniu 19-latka na okres dwóch miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie trwają dalsze czynności.
O Mielec Lokalnie 3089 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.