Oszuści wykorzystują tragedię na Ukrainie

Oszuści wykorzystują tragedię na Ukrainie

Tragedia, która od kilku dni rozgrywa się na Ukrainie, wzbudziła wielkie współczucie wśród mielczan. Niestety, wykorzystują to oszuści…

Ostatnio mieszkańcy powiatu mieleckiego otrzymują telefony od osób, które podają się za funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
Żądają oni przekazania danych do kont bankowych w celu zbierania pieniędzy dla uchodźców z Ukrainy.

Urszula Chmura z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu przyznaje, że otrzymuje takie sygnały:

– W ostatnich dniach mieszkańcy informują nas, że dzwonią do nich osoby podające się za funkcjonariusza KWP w Rzeszowie. Próbują oni telefonicznie uzyskiwać dane do kont bankowych w celu zbierania środków na pomoc dla osób uciekających przed wojną z Ukrainy. To prawdopodobnie oszuści Żaden policjant nigdy nie oczekuje takich informacji. Prosimy takie telefony zgłaszać organom ścigania – apeluje.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.