Orszaki trzech króli w Mielcu i Przecławiu [FOTO]

Orszaki trzech króli w Mielcu i Przecławiu [FOTO]

Tradycji stało się zadość Orszak Trzech Króli przeszedł dziś ulicami Mielca. Mieszkańcy, jak co roku, bardzo licznie wzięli udział w uroczystościach.

Wydarzenie organizowała parafia Św. Mateusza przy wsparciu Samorządowego Centrum Kultury.
Orszak Trzech Króli wyruszył z Bazyliki. Następnie pochód szedł ulicą Kościuszki. Metą był Rynek, gdzie królowie oddali pokłon Dzieciątku.

Była wspólna modlitwa, potem zagrała Mielecka Orkiestra Dęta. To była piąta edycja wydarzenia, któremu co roku towarzyszy duża frekwencja

Orszak Trzech Króli w Mielcu

Zdjęcia: Urząd Miasta w Mielcu.

Orszak Trzech Króli przeszedł też ulicami Przecławia. Podczas parady monarchów i wspólnego kolędowania przeprowadzono zbiórkę pieniędzy.
Zebrane fundusze trafią na szkołę zawodową Eastlands w Nairobi, stolicy Kenii. Placówka znajduje się w jednej z biedniejszych dzielnic i jest otoczona slumsami. Uczęszcza do niej 450 uczniów.

Inicjatorem tegorocznego wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszymie. W organizację widowiska włączyły się także osoby fizyczne jak i lokalne organizacje pozarządowe. Partnerem przedsięwzięcia był Dom Kultury w Przecławiu.

Tak dziś było w Przecławiu
Zdjęcia: Gmina Przecław.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.