Orszak Trzech Króli w Przecławiu i wspólne kolędowanie po… ukraińsku

Orszak Trzech Króli w Przecławiu i wspólne kolędowanie po... ukraińsku

Dziś ulicami Przecławia przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”, będzie inne niż dotychczas. Bowiem kolędy śpiewane będą zarówno po polsku, jak i ukraińsku.

Orszak Trzech Króli do stajenki na Rynku dotrą około godziny 13. Tam pokłoni się Jezusowi i złoży mu dary. W planie jest też wspólne kolędowanie. Odbywać się to będzie  w języku polskim i… ukraińskim.
– Solidaryzując się z uchodźcami z Ukrainy chcemy, by choć przez chwilę poczuli się jak w domu, otoczeni świąteczną atmosferą. Dlatego kolędy polskie przeplatać będziemy ukraińskimi. Pamiętajmy, że 6 stycznia prawosławni obchodzą Wigilię Bożego Narodzenia – przekazują organizatorzy przecławskiego Orszaku.

Uczestnikom wydarzenia będzie towarzyszyła obsługa Domu Kultury w Przecławiu.

Fundacja Orszak Trzech Króli wraz Kołem Gospodyń Wiejskich w Tuszymie zaprasza dzieci do napisania listów do Dzieciątka Jezus i przyniesienia ich na Rynek. Trafią one do wiklinowego kosza, który następnie pojawi się w szopce, u stóp Dzieciątka Jezus.
Na koniec okresu kolędowania, czyli 2 lutego, w intencji listów dzieci księża odprawią mszę św.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.