Mielec kupił nowoczesne autobusy elektryczne firmy Solaris. Celem jest redukcja spalin

Mielec kupił nowoczesne autobusy elektryczne Solaris. Celem jest redukcja spalin

Prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski podpisał umowę z Rafałem Zajasem z firmy Solaris Bus & Coach na zakup pięciu nowych autobusów elektrycznych. Koszt zakupu to prawie 15 mln zł.

Celem przedsięwzięcia jest redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, które emitują autobusy Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

Niskopodłogowe autobusy Solaris Urbino 9LE electric klasy midi dysponują co najmniej 23 miejscami siedzącymi. Posiadają także systemy ładowania baterii plug-in.

Pojazdy te trafią do Mielca w terminie do dziesięciu miesięcy od podpisania umowy, a to miało miejsce w miniony czwartek (04.01).

W ramach przetargu miasto kupi trzy podwójne (dwustanowiskowe) ładowarki.

To efekt zadania: „Zielony transport publiczny”, które dofinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wartość projektu wynosi 14 736 384 zł, a kwota dotacji z NFOŚiGW to 8 543 875 zł.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.