Okazały arsenał w domu mieszkańca gminy Radomyśl Wielki [ZDJĘCIA]
Blisko 500 sztuk amunicji różnego typu kalibru, pocisk moździerzowy, zapalnik i wykrywacz metali – taki arsenał w domu jednorodzinnym w gminie Radomyśl Wielki znaleźli policjanci. Do przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych należących do 44-letniego mężczyzny doszło wczoraj (17.05).

Podczas akcji funkcjonariusze podjęli decyzję o ewakuacji mieszkańców posesji. Do zabezpieczenia znalezionych przedmiotów został zaangażowany Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji.
Właściciel posesji, który ujawniony arsenał tłumaczył zainteresowaniem militariami, został zatrzymany i prawdopodobnie wkrótce usłyszy zarzut posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Znalezione przedmioty zostaną zabezpieczone przez wojskowy patrol rozminowania.Fot. KPP Mielec
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

5 Komentarzy

  1. Puste łuski i pusta skorupa po granacie moździerzowym to jest arsenał? 😀 Daty wam się nie pomyliły? dziś nie mamy 1 kwietnia.

  2. Błazenada! Gdzie ten arsenał? Zatrzymano gościa za łuski i pustą skorupę moździeża, ewakuowano ludzi, sprowadzono oddział AT, a wszystko to za nasze pieniądze. Szkoda że policjanty z taką gorliwością nie łapią piratów drogowych, albo gnojków dewastujących przystanki.

  3. Prawo jest prawem, powinien zgłoić jak coś takiego posiadał, a jak uzyskał, czy wykopał to powinien oddać do demilitaryzacji. On jest osobą prywatną, co innego jak by posiadał zarejestrowane muzeum, czy coś podobnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.