Oddali hołd Orlętom
Rada Powiatu na ostatniej swej sesji uchwaliła stanowisko oddające hołd młodym obrońcom Lwowa i Przemyśla, którzy sto lat temu obronili oba miasta przed ukraińskim najeźdźcą. We Lwowie w walkach uczestniczyło ponad 6 tys. osób, w tym m.in. uczniowie szkół. Najmłodszy z nich miał zaledwie 9 lat. Równie heroiczna była obrona Przemyśla. Tam także walczyli głównie młodzi ludzie.

– Oddajemy hołd lwowskim i przemyskim Orlętom – czytamy w stanowisku Rady Powiatu, które uchwalono poprzez aklamację z inicjatywy klubu PiS. – Czyn zbrojny nieletnich chłopców i dziewcząt, którzy z niebywałym męstwem toczyli bój o polskość swoich miast i składali życie na ołtarzu Ojczyzny, stanowi jedną z najpiękniejszych kart historii naszego regionu i narodu (…). Pragniemy, aby blask bohaterskich obrońców Lwowa i Przemyśla ożywiał naszą współczesną służbę obywatelską i wspierał krzewienie idei niepodległościowych, zwłaszcza wśród najmłodszego pokolenia Polaków (…).
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.