Nagła śmierć Bogusława Warzechy początkiem końca pulmonologii?
Nie minutą ciszy, a modlitwą Rada Powiatu uczciła pamięć zmarłego Bogusława Warzechę, ordynatora oddziału gruźlicy i chorób płuc Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

„Wieczne odpoczywanie” radni odmówili na ostatniej sesji z inicjatywy radnego Marka Kamińskiego, który zaapelował również do władz powiatu o jak najszybsze uzupełnienie wakat powstały po śmierci ordynatora, specjalistą z dziedziny chorób płuc i gruźlicy.
– W naszym szpitalu pracuje minimalna liczba pulmonologów. Jeżeli nie znajdziemy szybko zastępstwa, to grozi nam utrata tego oddziału. Sugeruję opublikowanie ogłoszeń w tej sprawie w branżowych czasopismach, które prenumerują lekarze – apelował radny Kamiński.
Bogusław Warzecha zmarł nagle w niedzielę, 9 grudnia. Miał 59 lat. Jego pogrzeb odbył się sześć dni później na cmentarzu parafialnym w Chorzelowie.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.