Od poniedziałku otwarte boiska, hale sportowe i instytucje kultury

Łagodzenie restrykcji związanych z epidemią koronawirusa dotknie również sport i kulturę. Od poniedziałku będzie można ćwiczyć na na boiskach i obiektach zamkniętych. Wznowiona zostanie działalność kin plenerowych i częściowo instytucji kultury.

Od poniedziałku (18.05) zwiększone zostaną limity osób, które mogą ćwiczyć na obiektach otwartych: stadionach, boiskach, skoczniach, torach i skateparkach. Będzie mogło tam przebywać do 14. osób plus dwóch trenerów. Limit dla pełnowymiarowych boiskach piłkarskich to 22 zawodników plus 4. trenerów.

Wymogi sanitarne

Wprowadzona zostanie także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy, oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli wydzielimy pięciometrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16. osób + trzech trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32. osoby plus 6. trenerów.

Umożliwiona zostanie także organizacja zajęć w obiektach zamkniętych:

  • do 300 metrów kwadratowych będzie mogło ćwiczyć: 12. osób + trener
  • do 800 mkw. – 16. osób + 2. trenerów
  • do 1000 mkw. – 24. osoby + 2. trenerów
  • powyżej 1000 mkw. – 32. osoby + 3. trenerów
Poluzowanie obostrzeń nastąpi również w świecie kultury. Możliwe będą między innymi: działalność kin plenerowych (w tym samochodowych), wznowienie prac na planach filmowych (z uwzględnieniem rygorów sanitarnych), wznowienie nagrań fonograficznych i audiowizualnych w instytucjach kultury, indywidualne zajęcia na uczelniach artystycznych, wznowienie prób i ćwiczeń.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.