Od jutra rusza handel na mieleckich targowiskach. Są jednak nowe zasady

Na mieleckich targowiskach wreszcie będzie można robić zakupy. Już od jutra (04.05) otwarty będzie plac przy ulicy Wolności, natomiast na bazarze przy ulicy Sportowej zakupy będzie można robić od czwartku (07.05). Urząd Miasta przypomina jednak, że na zarówno sprzedający, jak i kupujący na targach muszą dostosować się do nowych zasad.

Targowisko przy ulicy Wolności będzie otwarte od poniedziałku do soboty w godzinach od 6 do 15, plac przy ulicy Sportowej natomiast w czwartki i soboty, w tych samych godzinach.

Kto pierwszy, ten lepszy

Ze względu na ograniczoną powierzchnię na targowiskach dostępna będzie ograniczona liczba stoisk. Będą one ustawiane  z zachowaniem  min 2  m odległości pomiędzy nimi. Handlujący mają obowiązek dostosować się do poleceń inkasenta, który wskazuje miejsce do prowadzenia sprzedaży.
Osoby chętne do prowadzenia sprzedaży na placu przy ulicy Sportowej proszone są o przesłanie zgłoszenia w formie elektronicznej na adres e-mail malgorzata.mosior@um.mielec.pl. Ma to być krótka informacja z danymi identyfikującymi podmiot wraz ze wskazaniem asortymentu. Ostateczny termin przesłania takiego zgłoszenia upływa w środę (06.05) o godzinie 12.

Będą obostrzenia

O tym, kto będzie miał możliwość handlowania w tym miejscu zdecyduje kolejność zgłoszeń. Każdy zakwalifikowany do handlu kupiec będzie mógł korzystać z jednego modułu o powierzchni 18 metrów kwadratowych. Sprzedający i kupujący będą musieli bezwzględnie przestrzegać obowiązku zasłaniania ust i nosa. Mieszkańcy mają obowiązek robienia zakupów w rękawiczkach jednorazowych – w przypadku braku na stoisku – będą dostępne u inkasenta. Nie obowiązuje zasada „godzin dla seniorów”.

Sprzedający i kupujący na targowisku mają obowiązek:

  • stosować właściwą higienę rąk
  • stosować higienę kaszlu i oddychania
  • stosować zasady bezpieczeństwa żywności – restrykcyjnie i z pełną świadomością, ograniczyć bliski kontakt z każdą osobą, która ma objawy chorobowe ze strony układu oddechowego,
  • zachować bezpieczną odległość klient-klient, klient-sprzedawca, sprzedawca-sprzedawca  – osoby w kolejkach do stoisk będą musiały bezwzględnie przestrzegać odstępu 2 metrów od siebie,
  • bezwzględnie należy stosować limity osób na jedno stanowisko handlowe (4 klientów)
Sprzedający powinni umożliwić korzystanie z płatności bezgotówkowych. W przypadku, gdy powyższe wymagania nie będą przestrzegane, zarządca targowiska może  podjąć decyzję, w trosce o dobro i bezpieczeństwo konsumentów, o ograniczeniu działania części lub całości targowiska/bazaru.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.