MIELEC. Żłobki i przedszkola otwarte od 11 maja. „Musimy się przygotować”

Prezydent Jacek Wiśniewski wyznaczył termin otwarcia mieleckich przedszkoli i żłobków. To 11 maja, a więc już za tydzień. Czy do tego czasu uda się w tych placówkach spełnić wszystkie wytyczne związane z zapobieganiem koronawirusa? Prezydent uważa, że tak.

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, żłobki, przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego mogą zostać otwarte 6 maja, jednak ostateczną decyzję, co do potencjalnej daty otwarcia placówek pozostawiono samorządom.

Liczba miejsc ograniczona

Pierwszeństwo powrotu do żłobka bądź przedszkola będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z przeciwdziałaniem koronawirusa. W związku z obowiązkiem zapewnienia minimalnej przestrzeni przypadającej na jedno dziecko, liczba miejsc w placówkach jest ograniczona.
Biorąc pod uwagę, że w obecnej sytuacji najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, ich rodzicom, a także pracownikom naszych placówek, prezydent Jacek Wiśniewski, po konsultacji z dyrekcją przedszkoli oraz kierownikami żłobków, wyznaczył termin otwarcia tych placówek na 11 maja 2020 roku. Jak mówi, jest to optymalny czas na wdrożenie wszystkich wymaganych procedur.

Konsultacje z rodzicami

Dyrekcja każdej z jednostek zobligowana jest do opracowania wewnętrznych procedur bezpieczeństwa, przeszkolenia personelu, a także do odpowiedniego przygotowania wszystkich pomieszczeń, między innymi usunięcie z sal przedmiotów i sprzętów, których nie można skutecznie dezynfekować. Opracowane procedury trafią do inspektora sanitarnego w celu uzyskania rekomendacji.

Zależy mi, by mieć całkowitą pewność, że mieleckie żłobki i przedszkola są przygotowane na przyjęcie dzieci – mówi prezydent. – Wiele samorządów nie zdecydowało się na otwarcie tych placówek lub przesunęło ich otwarcie na późniejszy termin. W ostatnich dniach, pracownicy przedszkoli i żłobków kontaktowali się z rodzicami. Znamy ich stanowiska. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, zdecydowałem o otwarciu placówek 11 maja. Do tego czasu zrobimy wszystko, by  zapewnić tam odpowiednie standardy bezpieczeństwa.
Wszystkie najpotrzebniejsze informacje dla rodziców oraz opiekunów związane z otwarciem żłobków oraz przedszkoli, będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.