Od jutra nowe linie autobusowe. Sprawdź rozkład jazdy

Od jutra nowe linie autobusowe. Sprawdź rozkład jazdy

W poniedziałek (01.02) na terenie powiatu mieleckiego funkcjonowanie rozpocznie publiczny transport zbiorowy. – To dzień długo oczekiwany przez mieszkańców, zwieńczający ponad pięcioletnie zabiegi – podkreślił starosta Stanisław Lonczak.
Na prowadzenie publicznego transportu zbiorowego od 1 lutego do 30 czerwca tego roku. Starostwo Powiatowe w Mielcu otrzyma około dwóch milionów złotych rządowego dofinansowania.

Nowie linie autobusowe

Istnieje szansa, by kolejną transzę wsparcia pozyskać także na drugie półroczne tego roku.

– Jeśli niewykorzystane środki z innych województw zostaną przesunięte na Podkarpacie, jesteśmy pierwsi na liście rezerwowej, by je otrzymać. Byłoby to ponad 2,8 mln zł. do wykorzystania w trzecim i czwartym kwartale roku – mówi starosta Stanisław Lonczak.

Łącznie na terenie powiatu funkcjonować będą 42 linie autobusowe. Ich obsługą zajmą się prywatni przewoźnicy. Ich zadaniem będzie ujednolicenie standardów. Organizatorzy transportu zbiorowego, czyli poszczególne gminy, kontrolować będą między innymi poziom techniczny taboru i jego dostosowanie do obowiązujących norm sanitarnych.
– Te nowe rozkłady pojawią się na przystankach już za chwilę. Zachęcam, by się im przyjrzeć, by skorzystać z nowych połączeń. Kursy, które powstały, być może nie są rentowne z biznesowego punktu widzenia. Są jednak realną odpowiedzią na potrzeby mieszkańców naszych gmin – podkreślał Robert Pluta, wójt gminy Padew Narodowa, a zarazem przewodniczący Konwentu Samorządów Powiatu Mieleckiego.

ROZKŁAD JAZDY

CENNIK
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.