Nie żyje Jerzy Łaz, wieloletni wójt gminy Czermin

Nie żyje Jerzy Łaz, wieloletni wójt gminy Czermin

Wczoraj (05.04) zmarł Jerzy Łaz, były wójt gminy Czermin. Miał 70 lat.

Jerzy Łaz urodził się 24 września 1952 r. w Trzcianie. Był absolwentem Technikum Mechanicznego w Mielcu. W 1972 r. został zatrudniony w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Sprzętu Komunikacyjnego przy WSK w Mielcu na stanowisku ślusarza.
Równocześnie studiował na Politechnice Krakowskiej i w 1978 r. uzyskał dyplom inżyniera. 10 lat później przejął po rodzicach gospodarstwo rolne.

W 1990 r Rada Gminy Czermin wybrała go na wójta. Funkcję tą sprawował przez 26 lat. Za jego rządów wykonano między innymi: sieć wodociągową, telefonizację, częściową kanalizację, modernizację linii energetycznych, remonty wszystkich szkół i Domów Strażaka, nowoczesną oczyszczalnię ścieków i system wywozu odpadów komunalnych. Okazał się też sprawnym i ofiarnym szefem obrony terytorialnej w czasie wielkich powodzi w 1997 i 1998 r.

Wójtem był do 2006 r. Cztery lata później wybrano go na sołtysa Trzciany i funkcję tę pełnił do końca roku 2018. Działał również  w NSZZ „Solidarność” i Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie.
Odznaczono go: Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, Odznaką Honorową Za Zasługi dla Oświaty, Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej i Medalem Za Zasługi dla Obrony Cywilnej.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.