Nie żyje Jerzy Łaz, wieloletni wójt gminy Czermin

Wczoraj (05.04) zmarł Jerzy Łaz, były wójt gminy Czermin. Miał 70 lat.

Jerzy Łaz urodził się 24 września 1952 r. w Trzcianie. Był absolwentem Technikum Mechanicznego w Mielcu. W 1972 r. został zatrudniony w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Sprzętu Komunikacyjnego przy WSK w Mielcu na stanowisku ślusarza.
Równocześnie studiował na Politechnice Krakowskiej i w 1978 r. uzyskał dyplom inżyniera. 10 lat później przejął po rodzicach gospodarstwo rolne.

W 1990 r Rada Gminy Czermin wybrała go na wójta. Funkcję tą sprawował przez 26 lat. Za jego rządów wykonano między innymi: sieć wodociągową, telefonizację, częściową kanalizację, modernizację linii energetycznych, remonty wszystkich szkół i Domów Strażaka, nowoczesną oczyszczalnię ścieków i system wywozu odpadów komunalnych. Okazał się też sprawnym i ofiarnym szefem obrony terytorialnej w czasie wielkich powodzi w 1997 i 1998 r.

Wójtem był do 2006 r. Cztery lata później wybrano go na sołtysa Trzciany i funkcję tę pełnił do końca roku 2018. Działał również  w NSZZ „Solidarność” i Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie.
Odznaczono go: Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, Odznaką Honorową Za Zasługi dla Oświaty, Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej i Medalem Za Zasługi dla Obrony Cywilnej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.