Koncert w Przecławiu dla ciężko chorej Mai Powrózek

Spektakl w Przecławiu dla ciężko chorej Mai Powrózek

Dziś (25.06) o godzinie 19 w Domu Kultury w Przecławiu odbędzie się koncert na rzecz trzyletniej Mai Powrózek z Tuszymy. Dziewczynka cierpi na rzadką i nieuleczalną chorobę i wymaga stałej rehabilitacji i kosztownej opieki.

Zespół Smitha-Lemliego-Opitza (SLOS), z którą przede wszystkim zmaga się Maja Powrózek, to wrodzona wada metaboliczna. Dziewczynka spożywa jedynie niewielkie porcje zmiksowanych potraw.
Dzięki rehabilitacji robi małe postępy – nauczyła się raczkować. Do nauki chodzenia musi nadal używać specjalnych ortez, bo ma poważną wadę postawy stóp. Dziewczynka ma problemy ze wzrokiem, w skutek czego będzie musiała przejść dwie operacje usunięcia i wszczepienia sztucznych soczewek.

Podczas dzisiejszego koncertu zaśpiewają w Domu Kultury największe lokalne gwiazdy:

  • Krystian Sarama, laureat konkursu RMF FM „Twoje 5 minut”;
  • Katarzyna Walas, zwyciężczyni „Szansy na Sukces”;
  • Aleksandra Malczyńska,
  • Patrycja Sztuka.

 
Podczas koncertu na rzecz Mai Powrózek odbywać się będą licytacje rożnego rodzaju gadżety. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w przecławskim Domu Kultury. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona.

Koncert w Przecławiu dla ciężko chorej Mai Powrózek

 
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.