Nie żyje Artur Olchawa, dyrektor SCKiB

Nie żyje Artur Olchawa, dyrektor SCKiB

Dziś zmarł Artur Olchawa, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Miesiąc temu skończył 50 lat.

Artur Olchawa urodził się 12 stycznia 1972 r. w Żaganiu. Maturę zdał w Liceum Ogólnokształcącym w Przeworsku, w tym samym mieście ukończył Państwową Szkołę Muzyczną.
Następnie studiował w Metropolitalnym Studium Organistowskim w Przemyślu i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie.

W 1996 roku podjął pracę w Towarzystwie Śpiewaczym „Melodia” w Mielcu jako dyrygent chóru męskiego. Występował z nim wielokrotnie w kraju i za granicą, odnosząc szereg sukcesów.

Pracował również nauczyciel wychowania muzycznego w szkołach podstawowych nr 3 i 13 w Mielcu. Wyszukiwał uzdolnione wokalnie dzieci i przygotowywał je do konkursów. Organizował koncerty i występy dla dzieci i młodzieży.

W ostatnich latach pełni funkcję dyrektora Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Wyróżniony między innymi Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
Artur Olchawa zmarł dziś (18.02) nagle w wieku zaledwie 50 lat. Wielu jego znajomych i przyjaciół jest w szoku. Różaniec za duszę zmarłego odmówiony zostanie w Kaplicy Cmentarnej w Radomyślu Wielkim w sobotę i niedzielę (19-20.02) o godzinie 17, w poniedziałek zaś o godz. 13:30.

Pogrzeb Artura Olchawy odbędzie się w poniedziałek. Mszę świętą żałobną zaplanowano na godzinę 14. Następnie trumna z ciałem zmarłego zostanie odprowadzona na radomyski cmentarz.

Nie żyje Artur Olchawa, dyrektor SCKiB
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.