Na Wojsławiu budują przystanek kolejowy „Mielec Południowy”

Na Wojsławiu powstanie przystanek kolejowy "Mielec Południowy"
Zdjęcie: PKP PLK

Ruszyły prace przy budowie przystanku kolejowego „Mielec Południowy”. Jego lokalizacja to teren parku przemysłowego, przy ulicy Inwestorów, na osiedlu Wojsław.




Koszt budowy stacji „Mielec Południowy” przekracza 3 miliony złotych. Celem zadania jest ułatwienie okolicznym mieszkańcom dostęp do pociągów.

Łatwiejsze mają być codzienne dojazdy koleją do pracy, szkoły, czy np. na zakupy. Nowy przystanek ma być gotowy już jesienią 2023 roku.

Początkowe roboty przy budowie przystanku obejmują przygotowanie terenu i wykopy dla posadowienia fundamentów nowego peronu.




Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach „rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”

Na przystanku powstanie wysoki peron, ułatwiający podróżnym wsiadanie do pociągów. Zaplanowano też wiaty, ławki i tablice informacyjne.

Dostęp osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się zapewnią pochylnie. Wyposażenie peronu w ścieżki dotykowe i pasy ostrzegawcze oraz oznakowanie w alfabecie Braille’a, zwiększy komfort podróżnym niewidomym i niedowidzącym.




Budowa przystanku wymaga wstrzymania ruchu pasażerskiego na linii kolejowej nr 25. W związku z tym do 27 kwietnia 2023 roku obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Rzochów – Mielec – Padew Narodowa.




O Mielec Lokalnie 3108 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.