Na całym Osiedlu Lotników ciemno, ale tężnia świeci się całą noc

Tężnia solankowa już do dyspozycji mielczan [ZDJĘCIA]

W związku z podwyżkami cen energii Mielec oszczędza na prądzie, w tym na oświetleniu ulicznym. Wyjątkiem jest… tężnia solankowa na Osiedlu Lotników, gdzie lampy świecą całą noc.
Mówiła o tym radna Urszula Malińska:

– Ja rozumiem, że to oświetlenie musi być, żeby tego nikt nie ukradł, tylko dlaczego w takim wymiarze. Tym bardziej, że na całym tym osiedlu jest ciemno i trudno przejść bezpiecznie? – pytała Malińska na ostatniej sesji Rady Miasta.

– Jeśli chodzi o oświetlenie tężni, jest to kwestia bezpieczeństwa. Mamy w mieście, niestety, niechlubne przykłady wandalizmu. A ten obiekt jest piękny, musimy go chronić. Dlatego też objęty jest monitoringiem – tłumaczył Paweł Pazdan, wówczas jeszcze wiceprezydent miasta.

Tężnia solankowa na Osiedlu Lotników powstała w ub. r. w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja kosztowała 600 tysięcy złotych.
Obiekt składa się z dwóch modułów, gdzie są wypełnienia z tarniny po której spływa solanka. Przebywanie w bliskości tężni może pomagać w leczeniu wielu chorób, głównie dróg oddechowych.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.