Miliony na doposażenie hali sportowej w Mielcu

Tak wyglądają wnętrza hali sportowej [ZDJĘCIA]

Mielec otrzymał prawie pięć milionów złotych na wyposażenie hali sportowej, której budowa dobiegła już końca. Na co trafi dotacja z Polskiego Ładu?
Pozyskane pieniądze trafią na doposażenie hali sportowej, czyli między innymi na: wykładziny mobilne do piłki ręcznej i siatkówki, wyposażenie boisk do badmintona, odkurzacze basenowe, sprzęt audio-wideo, meble, telebimy, ekrany i bandy LED. Wedle planów hala ma być oddana do użytku tuż po wakacjach. Jej koszt to ponad 140 mln zł

Obiekt składa się z kilku części. W jednej z nich są pływalnie, w tym 25-metrowy basen sportowy z ośmioma torami i widownią. Druga niecka z trzema torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia o powierzchni 140 mkw. będzie miejscem rekreacji.

W części treningowej hali znajdzie się boisko do piłki ręcznej lub trzy boiska do siatkówki czy badmintona. Będzie tam również ścianka wspinaczkowa.
Główna arena hali sportowej dedykuje się dyscyplinom zespołowym (piłka ręczna, siatkówka czy futsal). W jej otoczeniu znajdą się: szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich oraz sala rozgrzewkowa. W nowej hali sportowej będą się odbywały też koncerty, pokazy i inne wydarzenia.

Mielec otrzymał właśnie 5 mln zł z rządowego programu Polski Ład na doposażenie obiektu. Magistrat w tym samym źródle bezskutecznie starał się też o środki na budowę ulicy Trynitarskiej.

W sumie  do powiatu mieleckiego z programu Polski Ład trafi ponad 18 mln zł. Oprócz Mielca, największe dotacje przyznano: gminie Tuszów Narodowy (5 mln zł na kompleks sportowo-rekreacyjny), samorządowi Przecławia (2,5 mln zł na salę gimnastyczną w Kiełkowie) oraz gminie wiejskiej Mielec (1,9 mln zł na rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.
W Tuszowie Narodowym powstanie baza Stali
Tak ma wyglądać kompleks sportowo-rekreacyjny w Tuszowi Narodowym. Fot.: stalmielec.com
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.