Mieszkanka gminy Mielec padła ofiarą fałszywego pracownika banku

Oszuści wykorzystują tragedię na Ukrainie

Fałszywy pracownik banku namówił 52-letnią mieszkankę gminy Mielec na wpłatę 50 000 zł do wpłatomatu. Mimo szybkiej reakcji policji, kobieta straciła większość pieniędzy.

W sobotę (05.08) w budynku komendy policji zjawiła się 52-letnia mieszkanka gminy Mielec. Zgłosiła, że padła ofiarą fałszywego pracownika banku.
Oszust telefonicznie poinformował ją, że ktoś włamał się na jej konto bankowe i złożył wniosek o pożyczkę na kwotę prawie 50 tysięcy złotych.

Rozmówca przekonał kobietę, że aby nie stracić tych pieniędzy, musi złożyć w banku wniosek kredytowy na kwotę 50 000 zł. Następnym krokiem miała być wpłata tych środków do wpłatomatu za pomocą kodów BLIK podanych przez oszusta. Kobieta wykonała te zalecenia i uzyskała pieniądze w placówce.

W tym czasie dyżurny mieleckiej policji otrzymał zgłoszenie od pracownicy placówki bankowej. Powiadomiła ona, że najprawdopodobniej kobieta, która zaciągnęła przed chwilą kredyt jest ofiarą oszustów.
Mundurowi niezwłocznie udali się pod wpłatomat zlokalizowany przy banku, gdzie powstrzymali 52-latkę przed wpłatą pozostałych pieniędzy. Niestety kobieta zdążyła wpłacić już 36 000 zł.

Mielecka policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj nikomu, kto telefonicznie podaje się za krewnych lub przyjaciół.
  • Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się samemu z taką osobą.
  • Wszelkie telefoniczne prośby o pomoc, grożą utratą pieniędzy.
  • Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że może to być oszustwo, koniecznie powiadom policję (nr tel. 112).
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.