Mieszkaniec Solskiego stracił oszczędności życia

Byłeś świadkiem tego wypadku? Zgłoś się na policję

Oszczędności całego swojego życia stracił 90-letni mieszkaniec jednego z bloków przy ulicy Solskiego w Mielcu. Mężczyznę okradły dwie oszustki, którym okazał dobre serce.
Do zdarzenia doszło w niedzielę (14.02). Do mieszkania w bloku przy ulicy Solskiego zapukały dwie kobiety, prosząc o szklankę wody. Jedna z nich oświadczyła, że chciałaby skorzystać z toalety.

90-latek nic nie podejrzewając wpuścił je do środka, Gdy kobiety opuściły lokum, mężczyzna zorientował się że z szafy zniknęły wszystkie jego oszczędności. Były one zgromadzone w rożnych walutach w łącznej kwocie ponad 150 tysięcy złotych.

To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. Niemal każdego do mieleckiej policji wpływają zawiadomienia o oszustwach (w Internecie i metodą tradycyjną), w wyniku których pokrzywdzeni tracą kilkaset, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mundurowi apelują o ostrożność podczas kontaktu z nieznajomymi. W kontakcie z osobami obcymi należy zachować daleko idący rozsądek, pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do swojego domu. Rozmawiajmy o tym z bliskimi. Uwrażliwiajmy ich na sytuacje, w których mogą paść ofiarami oszustów.
Aby nie zostać oszukanym w sieci, warto znać i przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zakupy powinniśmy dokonywać z dużą ostrożnością, z kontrahentem należy rozmawiać telefonicznie, a nie poprzez komunikatory internetowe. Nigdy nie podawajmy obcym ludziom danych naszej karty oraz danych dostępowych do kont bankowych.
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.