Wandale dewastują zrewitalizowany park [ZDJĘCIA]

Park Leśny przy ulicy Kazimierza Wielkiego, którego rewitalizacja kosztowała półtora miliona złotych, stał się celem ataków wandali.

Park jest niszczony systematycznie. Do nowo zainstalowanych koszy na śmiecie wrzucany jest popiół ze spalania w przydomowych kotłowniach. Na nowych koszach pojawiły się paskudne graffiti.
„Jest nam przykro”

Powtarzają się dewastacje roślin, kradzieże krzewów zimozielonych. Sadzonki są wyrywanie z podłoża i porzucanie, niszczone są zabezpieczenia drzew.

– Jest nam niezmiernie przykro, że dochodzi do takich niewytłumaczalnych aktów wandalizmu. Apelujemy do mieszkańców o poszanowanie naszego wspólnego mienia, które ma służyć nam wszystkim – przekazuje Urząd Miasta w Mielcu.

Przebudowa Parku Leśnego  zakończyła się w listopadzie 2020 roku. Ideą było stworzenie miejsca bezpiecznego i estetycznego, przeznaczonego do spacerów i wypoczynku w cieniu drzew.

Inne cele inwestycji to: zatrzymanie procesu zamierania drzewostanu, przywrócenie charakteru lasu z przewagą drzew liściastych rodzimych, a także przyczynienie się do zadomowienia się gatunków ptaków i zwierząt żyjących w parkach.

Inwestycje w park

Na początku wycięto martwe drzewa. Usunięto także sztuki o złym stanie zdrowotnym i zagrażające bezpieczeństwu przechodniów. Operacja ta wzbudziła sporo kontrowersji w związku z ogromną liczbą wyciętych drzew. Inwestycja jednak szła swoim torem.
Park Leśny wzbogacił się o około pięćset drzew rodzimych gatunków (klon, jawor, brzoza brodawkowata, buk pospolity, dąb i wiąz szypułkowy, jesion, świerk pospolity i modrzew europejski). Pojawiło się tam również 10 142 krzewów.

Posadzono ponad 41 tysięcy bylin. Od strony ulicy Wolności założono trawniki parkowe. Posadzono także żywopłot z grabu pospolitego i wiele roślin cebulowych. Następnie wybudowano ciąg pieszo – jezdny wraz z montażem nowych ławek i koszy na śmieci. Wykonano też rurarz pod przebudowę oświetlenia parku i założenia monitoringu.

Galeria zdjęć

Wandale dewastują zrewitalizowany park [ZDJĘCIA]

Wandale dewastują zrewitalizowany park [ZDJĘCIA]
Wandale dewastują zrewitalizowany park [ZDJĘCIA]
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.