Mielecki radny o ustawie o sądzie: – Dzięki Ci Panie Boże za zwróconą wolność
– Dziś w Polsce nareszcie padła komuna! Zakończył się zdradziecki układ okrągłostołowy! Dzięki Ci Panie Boże za zwróconą wolność! – tak uchwalenie ustawy o Sądzie Najwyższym skomentował mielecki radny Jakub Blicharczyk. Decyzja Sejmu wzbudza ogromne emocje wśród zwolenników i przeciwników PiS.
Nowe prawo przewiduje m.in. utworzenie trzech nowych Izb Sądu i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Posłowie wprowadzili ponad 30 poprawek. Jedna z nich to efekt wniosku prezydenta Andrzeja Dudę, który zaproponował, aby Sejm wybierał członków Krajowej Rady Sądownictwa większością 3/5 głosów. Prezydent będzie też ustanawiał regulamin SN.
Uchwalaniu ustaw towarzyszyły ogromne emocje, zarówno w Sejmie, jak i na ulicach Polski. Protest przeciwko zmianom prawa, choć skromny, odbył się również przed Sądem Rejonowym w Mielcu.
3 dzień protestu świece płoną.

Opublikowany przez Mielczanie dla Demokracji na 19 lipca 2017

 
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Blicharczyk,Bóg pokarał już Polskę tym waszym guru,nie wycieraj sobie gęby imieniem najwyższego,amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.