Mielecka Stal pewnie pokonuje Cracovię

Stal Mielec gromi Lecha Poznań na jego boisku

Piłkarze Stali Mielec wygrali dziś na swoim stadionie Cracovię Kraków 2-0. Pierwsza bramka padła po golu samobójczą, drugą z rzutu karnego zdobył Maciej Domański.

W pierwszych minutach spotkania gospodarze mocno zaatakowali Cracovię, brakowało im jednak konkretów. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się 0-0, Mateusz Matras dograł piłkę w pole karne, a tam obrońca gości strzelił samobója.

W pierwszych sekundach drugiej połowy Stal Mielec mogła prowadzić już 2:0. Bramkarz obronił jednak strzał Macieja Domańskiego. Ale się odwlecze… Niedługo potem w polu karnym FKS obrońca „Pasów” pociągnął za koszulkę Arkadiusza Kasperkiewicza, a po chwili bramkarz uderzył w Matrasa.

Sędzia początkowo nie dopatrzył się przewinienia, jednak po interwencji VAR-u podyktował „jedenastkę”, pokazując defensorowi rywali drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Następnie rzut karny pewnie wykorzystał Domański.

Mimo osłabienia Cracovia co prawda próbowała atakować, ale znowu bardzo dobre zawody rozgrywał Bartosz Mrozek. Koniec końców stanęło na 2-0.

Trener Adam Majewski nie krył satysfakcji:

– Pokonaliśmy Cracovię, która do tej pory nie straciła bramki. Cała nasza drużyna zasługuje na pochwałę za realizację i zaangażowanie. Graliśmy wysokim pressingiem przy ciężkiej pogodzie. Wygraliśmy i cieszymy się dalej

Szkoleniowiec Stali chwalił debiutującego w barwach FKS Fryderyka Gerbowskiego, który kilka dni temu został wypożyczony z Wisły Płock.

– Jestem pod wrażeniem, bo to zawodnik z rocznika 2003. Jest bardzo młody, trenował z nami 2 dni i wyszedł bez kompleksów. Zagrał bardzo dobrze i jestem bardzo zadowolony.

4. kolejka Ekstraklasy, piątek, 5 VIII 2022
Stal MielecCracovia Kraków: 2:0 (samobójczy 43’, Domański 59’)
FKS: Bartosz Mrozek, Krystian Getinger (84′ Leandro), Dominykas Barauskas, Mateusz Matras, Arkadiusz Kasperkiewicz, Maciej Wolski (84′ Fabian Hiszpańki), Piotr Wlazło (84′ Paweł Żyra), Fryderyk Gerbowski (76′ Krystian Kardyś), Maciej Domański, Said Hamulić, Mikołaj Lebedyński (65′ Mateusz Mak). Widzów: 6 543.

W następnej kolejce mielczanie zagrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Ten mecz odbędzie się w najbliższą sobotę (13.08), o godzinie 17:30.