Mielecka Stal gromi Chrobry Głogów 5-1. Dwie bramki Łukasza Janoszki

Piłkarze Stali Mielec rozgromili dziś (28,04) na własnym stadionie Chrobrego Głogów 5:1. Dwie bramki dla FKS zdobył pozyskany zimą Łukasz Janoszka. Zwycięstwo powoduje, że mielczanie zachowują szanse na awans do ekstraklasy, choć są one już tylko matematyczne.

Całe spotkanie było toczone przy rzęsiście padającym deszczu. Gospodarze atakowali od pierwszych minut. Gola na 1:0 w 14. minucie zdobył Łukasz Janoszka (na zdjęciu) po bardzo ładnej dwójkowej akcji przeprowadzonej przez duet Krystian GetingerAndreja Prokić.

Siedem punktów do ŁKS Łódź

Pół godziny później na 2:0 podwyższył Jonathan de Amo Perez, któremu świetnie dograł Bartosz Nowak. Tuż przed przerwą swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zaliczył Janoszka.

W drugiej połowie Stal nadal atakowała. W 56.minucie w sytuacji sam na sam nie wykorzystał Prokić. Sześć minut później Adrian Paluchowski zagrał do Getingera, a ten trafił na 4:0. Piątego gola zdobył Josip Sojlić, wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Grzegorzu Tomasiewiczu.

Po tym meczu strata Stali do ŁKS Łódź nadal wynosi 7 punktów. W następnej kolejce mielczanie jadą do Katowic, gdzie zmierzą się z miejscową GKS. Mecz odbędzie się w sobotę (04.05) o godzinie 18.