Mielecka Stal demoluje mistrza Polski na jego stadionie

Cud w Poznaniu. Stal Mielec wygrywa z Lechem 1-2

Piłkarze Stali Mielec wygrali dziś wyjazdowy mecz z Legią Warszawa na jej stadionie 1-3. Bramki dla FKS zdobyli kolejno: Maksymilian Sitek, Fabian Piasecki i Mateusz Żyro.

Początek meczu na stadionie Legii należał do gospodarzy. Bramkarz Rafał Strączek był jednak bezbłędny. Do 42 minuty, kiedy puścił gola.

Kiedy wydawało się, że pójdą za ciosem… Fabian Piasecki ruszył prawym skrzydłem i doskonale obsłużył Maksymiliana Sitka, a ten tylko dopełnił formalności. Tuż przed gwizdkiem na przerwę duet Sitek – Piasecki wypracował drugą bramkę. Ten pierwszy podał, a drugi przymierzył. Było 1-2.

W drugiej połowie przeważała Legia, mielczanie jednak dzielnie i skutecznie się bronili. Aż nadeszła 81. minuta. Wówczas to Krystian Getinger dośrodkował z narożnika, a Mateusz Żyro precyzyjną główką przypieczętował wygraną Stali 1:3.

Do końca meczu nic się nie zmieniło. Dzięki wygranej Legia ugruntowała swoją przedostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy, natomiast zespół trenera Adama Majewskiego awansował na siódmą pozycję.

Teraz przed nami przerwa na grę reprezentacji. W następnej kolejce mielczanie zagrają na swoim stadionie z Lechią Gdańsk. Ten mecz odbędzie się w niedzielę (20.11), o godzinie 17:30.