Mieleccy radni ponad podziałami na rzecz Ukrainy
Radni PiS: - Honorować, ale najpierw lustrować

Radni miejscy, ponad podziałami, uruchomili internetową zrzutkę pieniędzy. Zebrane w ten sposób środki trafią dla rodzin ukraińskich, głównie matek z dziećmi.

Apel o pomoc uchodźcom z pogrążonej w wojnie Ukrainie podpisali liderzy wszystkich klubów w Radzie Miasta: Zdzisław Nowakowski (Nasz Mielec), Radosław Swół (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Zbigniew Rzeźnik (Razem dla Ziemi Mieleckiej).
Oto treść tego stanowiska:

Wojna na Ukrainie wstrząsnęła całym światem. Brutalna i tragiczna w humanitarnym wymiarze rzeczywistość stawia przed nami oczywiste wybory. To czas na solidarność z narodem ukraińskim, na włączenie się w pomoc uchodźcom i stworzenie im godnych warunków do życia.

Dlatego też radni miejscy proszą mielczan o włączenie się w tę inicjatywę. Zebrane środki zostaną przeznaczone dla rodzin ukraińskich, głównie matek z dziećmi, przybywających do Mielca. Okażmy serce tym, którzy znaleźli się w tak dramatycznej sytuacji życiowej. Każda, nawet symboliczna wpłata, będzie wyrazem naszej solidarności z narodem ukraińskim.

Środki trafią na konto mieleckiego Stowarzyszenia „Wspieramy rodziny”: na stworzenie tymczasowego domu, zakup wyżywienia, środków czystości, leków, odzieży. Także na wypełnienie czasu wolnego różnego typu aktywnościami z obszaru edukacji, kultury i sportu. Pamiętamy także o nad wyraz ważnym wsparciu psychologicznym dzieci.
Bardzo prosimy o rozpropagowanie naszej inicjatywy wśród najbliższych, znajomych oraz mieleckich przedsiębiorców. Nawet symboliczne opłaty są bardzo mile widziane. Ważne w naszej akcji jest przecież to, abyśmy pokazali jak wiele osób i instytucji wyraża swoje autentyczne poparcie dla heroicznego narodu ukraińskiego.

Oto link do zbiórki:
https://pomagam.pl/mielecukrainie
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.